NIDAR - Národní institut pro děti a rodinu

Lektoři - Nefarmakologická intervence u dospělých osob s ADHD

Dr. Russell Ramsey

Russell Ramsay, PhD je v současné době jedním z ředitelů programu pro léčbu a výzkum ADHD na Univerzitě v Pensylvánii a také docentem klinické psychologie na Perelmanově lékařské fakultě na Univerzitě v Pensylvánii. Dr. Ramsay obdržel titul Ph.D. na Pacific Graduate School psychologie (nyní známé jako Palo Alto University). Prošel stáží na CPC behaviorální péči v Red Bank, New Jersey, a postgraduální studium při Centru pro kognitivní terapii na lékařské fakultě Univerzity v Pensylvánii.

Dr. Ramsay napsal řadu odborných a vědeckých článků a knih. Je autorem knih Cognitive Behavioral Therapy for Adult ADHD: An Integrative Psychosocial and Medical Approach (společně s Dr. Anthony Rostain; Routledge, 2008) a Nonmedication Treatment for Adult ADHD: Evaluating Impact of Daily Functioning and Well-Being (Americká asociace psychologů, 2010). Dr. Ramsay působí v ediční radě časopisu pro poruchy pozornosti a časopisu pro integraci psychoterapie. Působí také jako jeden z předsedů Odborné rady pro asociaci poruch pozornosti a Rady v Bucks County, Pennsylvánské pobočky Asociace dětí a dospělých s ADHD.  Dr. Ramsay přednášel v zahraničí o různých tématech souvisejících s ADHD u dospělých a obdržel cenu Martin P. Szuba za přínos v klinickém učení a výzkumu na Katedře psychiatrie.

Výzkum Dr. Ramsayho se soustředí na zlepšení hodnocení a psychosociální léčby dospělých pacientů s ADHD a také na léčbu poruch nálady a úzkosti.

Životopis Dr. Ramsayho můžete nalézt na
www.med.upenn.edu/cct/faculty_ramsay.html


Ellen B. Braaten, PhD

Dr. Braaten je neuropsycholožka se specializací na ADHD, poruchy učení a vzdělávání učitelů. Je ředitelkou Programu pro hodnocení učení a emocí (LEAP) na Všeobecné nemocnici v Massachusetts a garantem studijního programu dětské psychologie v Massachusettské nemocnici a Lékařské fakulty na Harvardu. Je odbornou asistentkou psychologie na Lékařské fakultě na Harvardu. Dr. Braaten obdržela magisterský titul z klinické psychologie na Univerzitě v Coloradu a PhD z psychologie na Státní univerzitě v Coloradu a atestaci absolvovala ve Všeobecné nemocnici v Massachusetts. V té nemocnici působí od roku 1998.

Dr. Braaten je uznávanou odbornicí v oboru pediatrické neuropsychologie a psychologického hodnocení, zvláště pak v oblastech diagnostiky poruch učení a pozornosti. Obdržela dotace na financování studií dětí s neverbálními poruchami učení a poruchami pozornosti a publikovala řadu článků, kapitol a recenzí o ADHD, poruchách učení, genderu a psychopatologii, inteligenci a neuropsychologických a psychologických diagnostik dětí.

Dr. Braaten je uznávanou odbornicí v oboru pediatrické neuropsychologie a psychologického hodnocení, zvláště pak v oblastech diagnostiky poruch učení a pozornosti. Obdržela dotace na financování studií dětí s neverbálními poruchami učení a poruchami pozornosti a publikovala řadu článků, kapitol a recenzí o ADHD, poruchách učení, genderu a psychopatologii, inteligenci a neuropsychologických a psychologických diagnostik dětí.

Je spoluautorkou knihy Straight Talk about Psychological Testing for Kids (Povídání napřímo o psychologickém testování dětí), která se stala bestsellerem pro rodiče i odborníky. Napsala také The Child Clinician's Report Writing Handbook (Jak napsat lékařskou zprávu dítěte), která byla nazvána "nejobsáhlejší dostupnou příručkou pro testování dětí". Její nejnovější kniha se jmenuje Finding the Right Mental Health Care for Your Child (Nalezení správné péče o dušení zdraví pro Vaše dítě), a byla publikována Americkou psychologickou asociací.

Kromě vedení centra LEAP, Dr. Braatenová je také ředitelkou atestačního školení v psychologii a vedoucí školitel pro stážisty a postgraduální studenty dětské psychologie. Také vyučuje a školí studenty oboru dětská psychologie a aktivně se zapojuje do Programu školní psychiatrie na nemocnici v Massachusetts.

Životopis Dr. Braatenové můžete nalézt na
www.massgeneral.org/psychiatry/doctors/doctor.aspx?id=18025


Craig Surman, MD

Dr. Surman působí jako odborný asistent psychologie na Lékařské fakultě na Harvardu. Je vědeckým koordinátorem výzkumného programu ADHD u dospělých na nemocnici v Massachusetts.

Dr. Surman studoval psychiatrii a neuropsychiatrii na Lékařské fakultě na Harvardu a nyní přednáší o ADHD v nemocnicích spolupracujících s Harvardem. Řídí také každoroční kurz o ADHD u dospělých pro Americkou psychiatrickou asociaci. Napsal a editoval dvě knihy - ADHD u dospělých: A Practical Guide to Evaluation and Management (Praktický průvodce hodnocením a řízením” spolu se zahraničními přispěvateli, a "FAST MINDS: How To Thrive If You Have ADHD (or think you might) (Jak prospívat pokud máte ADHD (nebo si myslíte, že máte)" publikované nakladatelstvím Berkeley/Penguin.

Dr. Suman řídil nebo zprostředkoval více než 40 studií o ADHD u dospělých a je spoluautorem více než 40 článků v odborných publikacích. Jeho práce se soustředí na porozumění širšího dopadu ADHD a vývoj inovativních terapií, které zahrnují např. nutraceutické intervence. Přednáší v USA i dalších zemích a je členem Odborné rady pro děti a dospělé s ADHD.

Životopis Dr. Surmana můžete nalézt na
www.drsurman.com/home


Zpět